Dozowniki

DOZOWNIKI, NAPEŁNIARKI, LINIE ROZLEWNICZE

dozowniki, napełniarki, rozlewaczki, solniczki, zakręcarki, systemy dozujące, linie rozlewnicze, przenośniki, stoły obrotowe, zamykarki, zakręcarki, dociskarki, etykietarki, pakowarki, zgrzewarki.

Przedstawiamy Państwu wybraną ofertę z szerokiej gamy oferowanych przez urządzeń dozujących oraz rozlewniczych. Maszyny te dedykowane są użytkownikom z grupy małych i średnich firm, przede wszystkim z branży spożywczej, ale i także chemicznej, kosmetycznej, farmaceutycznej.
Jeśli poszukują Państwo urządzenia zbliżonego do opisywanych, jesteśmy gotowi pomóc. Prosimy skontaktować się z nami, by uzyskać więcej informacji.


DOZOWNIK OBJĘTOŚCIOWY

 

dozownik półautomatyczny do miodów

półautomatyczny do dozowania miodów SPdv-1200s.
Półautomatyczny dozownik do dozowania miodów w systemie objętościowym o wydajności 600 doz/h, obsługiwany ręcznie. Posiada regulowany blat roboczy oraz zespół dozujący. Zakres dozy można zmieniać od 60 do 1200 cm3 za pomocą pokrętła z pomocniczym licznikiem. Urządzenie wymaga wyłącznie podłączenia do sprężonego powietrza. Powtarzalność dozowania 1 g. Urządzenie sterowane jest pedałem nożnym umożliwiającym pojedyncze zadozowanie.
Urządzenie w całości wykonane jest w standardzie nierdzewnym, kwasoodpornym, z wykorzystaniem wyłącznie atestowanych materiałów. Konstrukcja odpowiada wymaganiom GMP, GHP, HACCP.


DOZOWNIK OBJĘTOŚCIOWY


półautomatyczny do produktów płynnych i półpłynnych SPdv-1000e.
Półautomatyczny dozownik do dozowania szerokiego spektrum produktów (takich jak musztardy, majonezy, ketchupy, sosy, chrzany, bDozownik objętościowy z podgrzewanym zbiornikiemuraczki tarte, oleje jadalne, kremy, żele, pasty, szampony) do dowolnych opakowań. Może być wyposażany w różnej objętości głowice oraz różnego typu rozdzielacze i elementy napełniające. Zasada pracy podobna do pracy pompy polega na zasysaniu odmierzanej porcji produktu do wnętrza cylindra, a następnie po przesterowaniu rozdzielacza wytłoczeniu jej do opakowania. Nominalna wydajność urządzenia to około 600 doz/h. Urządzenie sterowane jest pedałem elektrycznym w sposób impulsowy. Posiada także tryb pracy automatycznej (wówczas nie jest konieczne wyzwalanie pojedynczych cykli) z regulowanym taktowaniem pracy, co umożliwia jej dostosowanie do cech produktu, wielkości opakowań oraz zdolności manualnych operatora.


DOZOWNIK


półautomatyczny do kapusty kiszonej pakowanej w woreczki foliowe i wiaderka SPdk-1000.Dozownik kapusty kiszonej, półautomatyczny.
Wykonywane na zamówienie urządzenie pozwalające ułatwić dozowanie kapusty kiszonej pakowanej w woreczki foliowe, wiaderka lub inne opakowania. Urządzenie wykonywane jest dla dedykowanych wielkości dozowanych porcji (zwykle 0,5, 1,0, 3,0, 5,0 kg), przy czym jeden model nie może obsługiwać skrajnie różniących się wielkością zakresów (w takim przypadku wykonywane są odrębne urządzenia). Wydajność dla porcji 0,5 - 1,0 kg mieści się w granicach 800-1200 doz/h. Urządzenie wyposażone jest w odrębny system regulowanego dozowania zalewy.


DOZOWNIK


automatyczny do soli i innych produktów sypkich SPds-350 (solniczka).Solniczka do krajanki z kapusty lub warzyw
Dozownik pozwalający nanosić równomiernie sól lub inne sypkie dodatki

(przyprawy) na transportowaną na przenośniku np. krajankę kapusty lub inny surowiec. Dzięki możliwości recepturowego zaprogramowania wydatku soli pozwala kontrolować jego ilość w produkcie. Zastosowanie urządzenia w sposób znaczący poprawia jakość fermentacji mlekowej w produkcji kiszonej kapusty.


DOZOWNIK

automatyczny do produktów płynnych i półpłynnych SPda-1000
Urządzeniem, na którego bazie wykonujemy różnie skonfigurowane i optymalizowane do zadanych parametrów rozlewu stanowiska automatycznego dozowania, jest dozownik SPda-1000. Jest to dozownik wykorzystujący te same głowice, jakie proponujemy dla urządzeń półautomatycznych, wykonany jest jednak w zabudowie z osłonami bezpieczeństwa i przystosowany jest do pracy automatycznej przy przenośniku płytkowym. Zatrzymanie opakowań, ich napełnienie i przekazanie do dalszych operacji następuje w cyklu automatycznym. Dozownik może być wykonany jako układ jedno- lub wielogłowicowy w układzie liniowym. Maksymalna ilość głowic to 12 sztuk (sterowanie układami wielogłowicowymi może być realizowane.przy wykorzystaniu sterowników i paneli dotykowych). W realnych warunkach produkcyjnych dla układu 12-głowicowego dla dozy 0,5 l uzyskano przy dozowaniu majonezów wydajność 8640 doz/h. Przyjmujemy jednak, że nominalną wydajnością dla 1 głowicy dozującej jest 600-800 doz/h - zależnie od produktu i jego cech.


NAPEŁNIARKA


grawitacyjna półautomatyczna 2-, 4-, 6-nalewakowa.Napełniarka grawitacyjna 6-nalewakowa

Urządzenie do grawitacyjnego napełniania "na poziom" większości popularnych opakowań (butelki szklane, dostatecznie sztywne butelki z tworzyw) płynami typu woda, oliwa, ocet, sok, cydr, piwo, podpiwek, kwas chlebowy, wino. Jedno z najprostszych i najtańszych urządzeń dla małych firm. Wydajność do 550 l/h.

Przykładowe właściwości dla urządzenia 4-nalewakowego:

    wykonanie w całości ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej
    wydajność do 350 l/h
    możliwość dopasowania do dowolnej wysokości butelki
    regulowany poziom napełnienia
    możliwość napełniania płynów gorących i zimnych
    ograniczone straty rozlewanego produktu


ZAKRĘCARKA


półautomatyczna wieczek T-O i innych zakrętek.
W mniejszych zakładach przy niedużej wydajności produkcji można pozwolić sobie na ręczne nakładanie wieczek T-O (lub innego typu zakrętek) na opakowania transportowane na przenośniku płytkowym. Wykonanie tej w miarę lekkiej czynności pozwala wykorzystać nasze półautomatyczne urządzenie dokręcajace uprzednio nałożone wieczka lub zakrętki. W układzie pracy 1-głowicowej mozliwe jest uzyskiwanie wydajności dochodzącej do 2400-3600 opak/h. Poprzez wymianę głowicy roboczej i elementów zatrzymujących opakowania, urządzenie może być adaptowane do różnego rodzaju zakrętek i opakowań. Urządzenie wykonane jest w standardzie nierdzewnym, kwasoodpornym, posiada osłony bezpieczeństwa.


ZAMYKARKA


wieczek na wiaderkach (dociskarka przykrywek) SPzw-1200.
Zamykarka wieczek na wiaderkach (inaczej dociskarka przykrywek) służy do zmechanizowanego zamykania różnego rodzaju i kształtu wiaderek i wiader. Elementem zamykającym jest tu pneumatyczny wymienny stempel, którego kształt umożliwia zamykanie wieczek z uprzednim wypchnięciem spod nich nadmiaru powietrza (stempel jest wykonywany dla danego rozmiaru i typu opakowania). W przypadku pakowania takich wyrobów jak kiszona kapusta czy kiszone ogórki daje to pożądany efekt braku tzw. bombażu (wieczko choćby lekko zdeformowane czy wygięte do góry sprawia wrażenie, jakby wewnątrz trwał proces fermentacji lub psucia wyrobu). Urządzenie wykonywane jest z własnym przenośnikiem opakowań (transporterem) oraz układem sterującym z regulacją prędkości taśmy. Posiada regulację wysokości pracy stempla dociskającego. Wyposażone jest w osłony bezpieczeństwa. Standard wykonania nierdzewny, kwasoodporny.


PRZENOŚNIK


płytkowy SPpp-1000/2000
Czynności związane z napełnianiem opakowań, konfekcjonowaniem, ich pakowaniem zbiorczym najlepiej jest łączyć w funkcjonalny zestaw przy wykorzystaniu systemu przenośników płytkowych dostosowanych do rozmiaru i wielkości wyrobów. Wykonywane przez nas przenośniki mogą tworzyć dowolnie skonfigurowane układy transportu opakowań pustych, napełnionych zamkniętych, zapakowanych, gdyż tworzą system montowany z modułowych części składowych. Elementem transportowym jest w nich najczęściej łańcuch płytkowy z tworzywa lub ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej (popularne szerokości to 82,5; 114,3; 152,4; 190,5 mm). Elementy systemu przenośnikowego wykonujemy z materiałów niekorodujących (z wyłączeniem napędów) - tworzyw oraz stali w gat. AISI 304 / AISI 316. Stosujemy motoreduktory marki NORD. Układ sterowania wyposażany jest w falownik do regulacji prędkości taśmy przenośnika.


NAPEŁNIARKA

 


płynów "na poziom" ciśnieniowa - półautomatyczny dozownik ciśnieniowy SPdc – 2 (SPdc – 4)
Prezentowany dozownik służy do półautomatycznego nalewania płynów rzadkich i średnio lepkich (jak np. woda, soki pitne, soki zagęszczone tzw. "zaprawy", syropy, oleje, oliwki) oraz płynów pieniących się (szampony, płyny do mycia naczyń) do dowolnego rodzaju i wielkości butelek. Dozowany w systemie „na poziom” płyn podawany jest przez przez pompę wirową do 2 lub 4 głowic napełniających. Elementy napełniające dopasowywane są do średnicy szyjek opakowań. Cykl napełniania inicjowany jest poprzez fotoprzekaźniki identyfikujące obecność opakowań. Dokładność napełnienia do 1 mm. Poziom ten można zmieniać mierząc od górnej krawędzi szyjki butelki w granicach 10-65 mm (maksymalnie 10-100 mm). Na specjalne życzenie możemy wykonać głowice o zwiększonym zakresie regulacji.
wydajność jednej głowicy: 300 - 800 szt/godz
wymiary dozownika:
• długość: 1200 mm
• szerokość: 600 mm
• wysokość: ok. 1650 mm
zasilanie:
• elektronika: 230 V AC
• pompa: 230/400 V AC
• pneumatyka (sprężone powietrze): ciśnienie do 0.6 MPa , zapotrzebowanie 3-5 m 3/h
obsługa 1 osoba

Napełniarka w systemie "na poziom", 4-głowicowa.


NAPEŁNIARKA


do wody SPnl-5.
Automatyczna napełniarka ciśnieniowo-przelewowa przeznaczona jest do napełniania opakowań z tworzyw różnymi płynami o gęstości do 5o E.(klarownymi bez zawiesin)
DANE TECHNICZNE
Wydajność dla but. o poj 5000 cm3 do 500 doz/h
Moc zainstalowana 0,38 kW
Napięcie zasilania 3x400V/50Hz
Ilość dozowników 4 szt.
Zakres dozy 100-5000 ml
Masa 120 kg
Wymiary ok. 1100x600x2200 mm
 

Zakład konstrukcji maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego i branż pokrewnych. Dozowniki to część naszej oferty. Od 1989 roku.

Jeśli poszukują Państwo niedrogich i prostych urządzeń umożliwiających dozowanie i pakowanie typowych przetworów owocowo-warzywnych (soki, syropy, miody, musztardy, majonezy, ketchupy, chrzany, buraczki tarte, kapusty kiszone, ogórki kiszone, sałatki), koncentratów spożywczych (lody w proszku, gofry w proszku, sól, inne komponenty sypkie), płynnych lub półpłynnych produktów chemii gospodarczej (płyny do spryskiwaczy, płyny do chłodnic, płyny do mycia naczyń, oleje, żele, szampony, pasty, kremy, smary), kosmetyków (żele, kremy, pasty, szampony, mydła w płynie), preparatów farmaceutycznych (nalewki, syropy, oleje) w warunkach niedużych czy średniej wielkości zakładów, mamy dla Państwa sporo propozycji z naszej oferty produkcyjnej - włącznie z doradztwem, jak i możliwością koncepcyjnego zaprojektowania uzgodnionych rozwiązań, dostawą urządzeń, ich montażem i rozruchem technicznym i technologicznym.

Od wielu lat wykonujemy bowiem dozowniki, napełniarki, rozlewaczki róznych systemów pracy, solniczki, czyli urządzenia do kontrolowanego nanoszenia soli lub innych sypkich dodatków na transportowaną na przenośniku np. poszatkowaną kapustę, przenośniki płytkowe, przenośniki rolkowe, przenośniki taśmowe, stoły obrotowe, urządzenia wspomagające rozładunek opakowań, płuczki opakowań, zamykarki opakowań, etykietarki, urządzenia wspomagające etykietowanie, datowniki, stoły zdawcze, zgrzewarki, pakowarki w folię termokurczliwą i wiele innych maszyn i urządzeń wspomagających konfekcjonowanie wymienionych wcześniej przykładowych produktów. Maszyny i urządzenia są przez nas wykonywane tak jako pojedyncze, jak i ich zestawy oraz kompletne linie rozlewnicze i pakujące. Są wtedy zazwyczaj częścią realizowanych przez nas linii produkcji różnych wyrobów o których wspomnieliśmy wyżej.

 


Ekran inspekcyjny do wizualnej inspekcji opakowań na przenośniku.

Filozofią naszą jest budowanie długofalowych relacji z klientami poprzez wytwarzanie produktów o dobrej jakości, sprawdzających się w warunkach wysokich wymagań wynikajacych z GMP, GHP, HACCP. W konstrukcji urządzeń i maszyn staramy się przekazywać pewną wartość dodaną, jaką jest bezkompromisowy wybór bardzo dobrej jakości materiałów i komponentów, staramy się także wyprzedzać oczekiwania naszych klientów. Nie forsujemy na siłę zbytniego przeładowania maszyn i urządzeń zaawansowanymi technicznie i technologicznie komponentami (często zbyt drogimi !).

Firma nasza oczywiście sięga także po najnowszej generacji technologie i rozwiązania tam, gdzie jest to uzasadnione. Wiele naszych rozwiązań opieranych jest na zastosowaniu sterowników, paneli dotykowych, przepływomierzy masowych i objętościowych. Dajemy w tym zakresie naszym klientom wybór mogąc dopasować się do ich preferencji.

Jesteśmy podmiotem wpisanym do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W firmie naszej pracują wyszkoleni i doświadczeni fachowcy, z kilkunastoletnim stażem pracy. Urządzenia nasze pracują w Polsce, Niemczech, Litwie, Łotwie, Estonii, Białorusi, Ukrainie, Rosji, Kazachstanie, Mołdawii. Firma nasza jest członkiem Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Stowarzyszenia Eksporterów Polskich, Polskiego Towarzystwa Inżynierii i Techniki Przetwórstwa Spożywczego "SPOMASZ". Jesteśmy laureatami tytułów m.in. Wybitny Eksporter '2007 (SEP) oraz POLISH PRODUCT '2011 (CBCK).

więcej na www.ttm.pl